niedziela, 1 czerwca 2014

Urządzenia sieciowe - różne urządzenia

NAS (ang. Network Access Server) - pojedyncze urządzenie pracujące jako brama udostępniająca/blokująca dostęp użytkownikom do różnego rodzaju strzeżonych zasobów.
Klienci łączą się do serwera NAS. Ten z kolei łączy się do odpowiedniego serwera zasobów (NFSHTTPFTPRADIUS itp.) pytając czy dany klient ma uprawnienia do skorzystania z tych zasobów. Na tej podstawie NAS zezwala lub odmawia klientowi dostępu do danych zasobów.

Synology DiskStation DS214se

Synology DiskStation DS214se jest jednym z najtańszych dwudyskowych rozwiązań NAS. Oferuje do 8 TB powierzchni na udostępniane dane, dobrą wydajność oraz wysoki stopień ochrony dzięki macierzom RAID i SHR. Dwa porty USB 2.0 pozwalają rozbudować serwer o kolejne nośniki danych. Intuicyjny system serwera - Synology DiskStation Manager ułatwia konfigurację i użytkowanie. Możliwości DS214se można rozbudować o dodatkowe aplikacje multimedialne i narzędziowe dzięki usłudze Centrum Pakietów.






cena: ok. 599 zł


Drukarka sieciowa (ang. network printer) - drukarka posiadająca interfejs sieciowy, podłączona do sieci lokalnej, mogąca obsługiwać wiele komputerów co oznacza istotną oszczędność kosztów w środowisku biurowym.


Drukarka sieciowa HP LaserJet Pro P1606dn (CE749A)


Doskonały wybór dla maks. 5 użytkowników w małych i średnich biurach, którym współużytkowana szybka drukarka laserowa umożliwia ochronę środowiska dzięki modułowi automatycznego druku dwustronnego i funkcjom energooszczędnym.
Szybki wydruk pierwszej strony z trybu oszczędzania energii (Auto-Off) w zaledwie 7 sdzięki technologii Instant-on.
Moduł automatycznego druku dwustronnego pozwala zaoszczędzić papier.
Wyjątkowo małe rozmiary drukarki pozwalają oszczędzić miejsce, a tryb Quiet umożliwia zmniejszenie hałasu.
Technologia HP Auto-On/Auto-Off, która automatycznie włącza i wyłącza drukarkę w
zależności od potrzeb, pozwala na jeszcze większe oszczędności.

 


Cena : 727


POWERLINE TP-Link AV500(TL-PA4010KIT)
Mowa o rozwiązaniu PowerLine Ethernet i specjalnych adapterach, które pozwalają wykorzystać instalację elektryczną do stworzenia sieci komputerowej.
Dzięki tej pomysłowej technologii, możemy się podłączyć do internetu praktycznie wszędzie w obrębie mieszkania lub domu bez konieczności instalacji okablowania sieciowego. Transmitery sieciowe są szczególnie wygodnym rozwiązaniem tam, gdzie żelbetowe ściany pochłaniają sygnały radiowe sieci Wi-Fi.



002.jpg

0004.jpg

PowerLine Ethernet może być idealnym rozwiązaniem dla problemu białych plam domowej sieci Wi-Fi. Daje wyjątkowy komfort osobom wynajmującym mieszkania, które nie mogą na własną rękę uporać się brakami w okablowaniu. Często nawet w naszym własnym domu, transmitery sieciowe mogą okazać się stosunkowo niedrogim i tymczasowym rozwiązaniem, zanim do sprawy nie podejdziemy w sposób profesjonalny. Mowa oczywiście o kompleksowym remoncie i instalacji przy okazji gniazdek sieciowych tam gdzie są one niezbędne. Co ciekawe, w okresie letnim korzystając ze zwykłego przedłużacza, możemy dzięki technologii PowerLine udostępnić internet nawet w naszym ogrodzie.


CENA : ok 200 zł .


MODEM LTE ZTE MF823

 



Skrót LTE pochodzi od nazwy Long Term Evolution. Standard ten rozwijany jest przez konsorcjum 3GPP. To kolejna generacja technologii transmisji danych, będąca następcą systemów trzeciej generacji nazywanych w skrócie 3G. Dla użytkownika końcowego nowy standard to głównie zwiększenie prędkości przesyłu danych, wyrażanej w megabitach na sekundę. Ale to nie wszystko. LTE pozwoliło na zwiększenie możliwości telefonii komórkowej także poprzez zmniejszenie kosztów transmisji i uproszczenie architektury. LTE ma także mniejsze opóźnienia i zwiększoną efektywność spektralną łączy radiowych.
Jako jedną z najważniejszych różnic między LTE, a poprzednią generacją, uznaje się fakt, że standard ten wykorzystuje technologię OFDM do transmisji danych w kierunku stacja bazowa – telefon. W przeciwnym kierunku, czyli od użytkownika do operatora, wykorzystywane jest natomiast SC-FDMA (DTFS-FDMA). W przypadku poprzedniego standardu 3G, wykorzystywane było WCDMA. Warto tutaj dodać, że 3G jest dziś już nieco przestarzałe. W końcu standard ten ma już ponad 10 lat. Sieć trzeciej generacji opracowana była na bazie usługi, której głównym zadaniem była transmisja głosowa.
Dopiero sieci kolejnej generacji stawiają w pierwszej kolejności na transmisję danych. Specyfikacja 3GPP określa prędkości, jakie w teorii może osiągnąć sieć LTE. Jest to 100 Mb/s w przypadku transferu danych do urządzenia dostępowego oraz 50 Mb/s podczas transferu z urządzenia do stacji bazowej. Maksymalne prędkości, jakie może osiągnąć obecna w Polsce sieć 3G budowana w oparciu o standard UMTS i implementacji technologii HSDA i HSUPA są znacznie niższe. Dla porównania sieci o nazwie HSPA+, z których korzystają polscy operatorzy, pozwala na osiągnięcie transferu rzędu 42 Mb/s i 11 Mb/s – odpowiednio podczas ściągania i wysyłania danych.

Cena : 172 zł





1 komentarz: